1.12.15

Tõeline armastaja elab Sinu sees

Heelium on üks väärisgaasidest
Sattusin hiljuti ühe mõnusa raamatupoehängi käigus muu hulgas lappama Bruce H. Liptoni raamatut "Mesinädalate efekt" (kaanekirjaga "Teaduslik kirjeldus, kuidas luua maapealset taevast"). Tegin seda oma lemmiktrikki, et avasin raamatu suvaliselt kohalt ja lugesin natuke. Sattusin nii ägeda teooria ja meeldejäävate metafooride peale, et olen neist siiani vaimustuses.

Kuna mina ei ole füüsik, keemik ega bioloog, siis on alljärgnev kokkuvõte oluliselt lihtsustatud. :)

Ühesõnaga, autor võrdleb inimesi ja suhteid nende vahel keemiliste elementidega. Ta kirjeldab, kuidas Mendelejevi tabeli esimesed 112 elementi on tasakaalutud ehk siis nende viimasel elektronkihil on elektrone "puudu" või "üle", mistõttu nad otsivad meeleheitlikult võimalusi ühinemiseks - nagu ka paljud inimesed. Nt naatrium ja kloor tõmbuvad lähestikku sattudes teineteise poole, kuna ühe välimisel elektronkihil on üks ja teisel seitse elektroni ning universum on orienteeritud suurema tasakaalu loomisele.

Kuid Mendelejevi tabeli viimases rühmas asuva kuue elemendi (mida tuntakse ka väärisgaaside nime all) väline elektronkiht on maksimaalselt täidetud ja nende aatomid pöörlevad täiuslikus tasakaalus. Samasugused on inimesed, kes on oma teadvusliku ja alateadvusliku meele omavahel ühildanud.

Neil ei ole enam vaja teist elementi, et end tasakaalu viia, nii et kui neil on nt võimalus düsfunktsionaalset suhet alustada, siis nad jätavad selle võimaluse kasutamata. Tsiteerides autorit: "Värisevad aatomid nende ümber võivad käituda ükskõik kui hullumeelselt, kuid väärisgaase sedasorti palaganiga juba ei ahvatle - nad lihtsalt pöörlevad õnnelikult üksinda edasi. Nagu mul on tavaks öelda: "Väärisgaasid võivad küll mölakaid armastada, kuid nad ei ole nende küljes kinni!"" :)

Ja tsiteerin natuke veel: "Sul võib nüüd ikkagi tekkida küsimus, et kuidas käituvad väärisgaasid suhtes olles, kui võtta arvesse seda, et nad suudavad ka üksi täiuslikus tasakaalus pöörelda. Vastus on: "Suurepäraselt!""

Autor põhjendab seda väärisgaaside võimega moodustada eksimeere ehk ergastatud dimeere, mis tekivad tänu erilisele sidemele kahe aatomi vahel, mida tavaolekus pole võimalik luua. Lihtsustatult öeldes, kui väärisgaasi aatomit tabab tugev energiaimpulss, muutub "valgustatud" väärisgaas "ergastatuks".

"Ergastatud olekus väärisgaasi aatom otsib sidet ja partnerlust teise väärisgaasi aatomiga, et oma elevust kellegagi jagada!"

Tekkinud eriline ja suure energiaga ühend(us) omakorda vääristab neid ümbritsevat keskkonda ja muudab maailma paremaks paigaks (kui lühidalt kokku võtta; tahtmata seda postitust liiga pikaks venitada - keda huvitab, saab põhjalikumalt ise raamatust lugeda).

Pealkirjainspiratsioon tuli Osholt: "The real lover is within you."

No comments:

Post a Comment