20.12.15

Spaablogi: Viiking ja aasta kokkuvõte

Aasta hakkab läbi saama ja spaaskoor paistab jäävat sinna kuue kanti: Kubija, Viimsi SPA 18+, Gospa, Estonia Resort Hotel & Spa, Hedon ja viimasena Viiking Pärnus. Tegelikult käisin Hedonis ja Estonias hiljuti uuesti, lisan need muljed ka.

Uuenduskuuri läbinud Viikingit oli keegi mu sõbrale väga kiitnud, nii et läksime ühel nädalavahetusel proovima. Spaal polnud väga vigagi - helesinise veega basseini ümbritsevad liivakivist koopad on küll veidi kitšihõngulised, aga üldmulje siiski üsna kena. Kohe suure basseini kõrval on lastebassein. Tol päeval olid mõlemad üsna rahvast täis, nii et oma austajaskond on Viikingil ilmselgelt olemas. 

Minu kogemusele see rahvarohkus muidugi väga kasuks ei tulnud, muu hulgas pani märkama, et enamik saunu on ikka väga väikesed. Valikus on auru-soolasaun, aroomi-aurusaun, Soome saun, kadakane saare saun, sanaarium ja katuseterrassil asuv viikingite iglusaun. Lisaks Jaapani bassein ja mullivannid.

Kui spaa oli veel enam-vähem, siis vastuvõtt, restoran ja hotellitoad olid sellised, et panid mind kulmu kergitama (tunne oli, nagu oleks ajas 20 aastat tagasi lennanud!), ning mu sõbrale mõjusid need nii, et kui ma aroomimassaažist tulin (mis oli ka üks üsna kahtlase väärtusega kogemus, mida ma pigem ei kordaks), siis teatas ta, et anna andeks, aga ma sain meile kaks viimast tuba Hedonis ja kolime nüüd palun sinna.

Olin suurima rõõmuga nõus ja Hedonisse saabudes... noh, see oli üsna nirvaanalaadne tunne. Nagu oleks koju jõudnud või nii. Tõeline õndsus oli oma imeilusas ja mugavas toas rahulikult teatriks ja õhtusöögiks valmistuda. 

Raimondis oli uus menüü ja ka see oli absoluutselt suurepärane kogemus - hea toit ja ülisõbralik teenindus meeldivas interjööris. Kokteile oskavad nad ka teha. Kaunist merevaadet nägin nii toast kui ka restoranist muidugi alles hommikul, aastaajaliste iseärasuste tõttu. :)

Estonias käisin nüüd nädala sees toredal lühipuhkusel ning kui õhtul olid spaas mõned inimesed veel, siis mullivanne ja ülimõnusat suitsusauna (kuhu pääseb üsna märkamatust uksest väliterrassi nurgas) sai südamerahus nautida ikkagi just sellise isikliku ruumiga enda ümber, nagu eestlastele meeldib. :) Ja hommikul oli meil üldse privaatspaa, kogu suur bassein, (mulli)vannid ja ainus nii vara töötav saun meie päralt.

Nentisin jälle, et tegelikult võiks spaas käia iga kuu, talvel rohkemgi, nii et 2016. aasta eesmärkidest üks on kohe paigas.

No comments:

Post a Comment